ZÁVODNÍ SOUHRN | MotoGP Japonsko 2024

Francesco Bagnaia vyhrál Velkou cenu Japonska 2024 před svým soupeřem o titul Jorgem Martinem. Na stupně vítězů se dostal také Marc Márquez. Vítěz kvalifikace Pedro Acosta havaroval.

Nováček Pedro Acosta startoval do Velké ceny Japonska 2025 z prvního místa, což byla jeho první pole position v MotoGP.

Vítěz sobotního sprintu Bagnaia a Acosta se na začátku závodu utkali o vedení. Vítězem tohoto souboje se stal Bagnaia, zatímco Acosta se propadl na druhé místo. Za nimi jezdil na třetím místě Binder. V prvním kole havaroval Alex Márquez po kontaktu s Joanem Mirem, který později také odstoupil.

Acosta nedokázal využít své pole position a po pádu ve sprintu opět havaroval. Do závodu se sice vrátil, ale na konci startovního pole bez šance na umístění v první desítce.

Bagnaia se po celou dobu držel v čele, na druhé místo se po Acostově pádu posunul Jorge Martin. Binder a Marc Márquez jeli těsně za ním. Márquez předjel Bindera 20 kol před koncem a posunul se na třetí místo.

Bagnaia postupně zvyšoval svůj náskok před Martinem, zatímco Márquez za nimi zaostával o několik sekund. Bastianini mezitím předjel Bindera a dostal se těsně za Márqueze.

Přestože Bagnaia v závěrečných kolech ztratil část svého náskoku, v Japonsku zvítězil. Martin skončil druhý a udržel si vedení v šampionátu. Márquez doplnil stupně vítězů, zatímco Bastianini dojel čtvrtý.

Martin nyní vede šampionát o 10 bodů před Bagnaiou. Příští závod se uskuteční v Austrálii.

Alex Marquez Ducati

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.